Najlepsza włoska pizza z oryginalnymi włoskimi dodatkami...

Witamy…

Najlepsza pizza na Starym Mieście w Gdańsku.
Zapraszamy do tradycyjnej włoskiej pizzerii, która oferuje szeroki wybór wyśmienitych dań kuchni włoskiej, takich jak pizza, focaccia, bruschetta, panini oraz tradycyjne włoskie sałatki. W przyjemnym otoczeniu oferujemy możliwość skonsumowania pysznych, świeżo przygotowa- nych przez nas posiłków. Wszystkie dania, w tym również sosy przygotowujemy od podstaw sami, a składniki zamawiamy na bieżąco aby były zawsze świeże i dobrej jakości. Spotka Cię tu również miła obsługa oraz przyjazna atmosfera, w której na pewno poczujesz się bardzo dobrze.

Aby cieszyć podniebienie również poza lokalem pizzerii, zapewniamy dostawę na terenie Gdańska
Skorzystaj z naszej usługi dowozu: WYSYŁKA GRATIS na obszarze Starego Miasta!”

Pysznie i zdrowo

Kuchnia włoska należy do najbardziej popularnych kuchni świata. Jej wyjątkowy charakter to zasługa lokalnych metod produkcji, wyśmienitych surowców oraz oryginalnych i niepowtarzalnych zwyczajów przyrządzania i serwowania dań.

W kuchni włoskiej dominują potrawy mączne (makarony, pierożki: ravioli lub tortellini, kopytka – gnocchi, pizza, focaccia) orazwarzywa (pomidory, cebula, czosnek, karczochy, szpinak, szparagi). Powszechnie stosuje się oliwę z
oliwek
oliwki i świeże zioła: bazylię, oregano, rozmaryn i tymianek. Na przekąskę podaje się grillowany chleb z oliwą, czosnkiem i dodatkami, zwany bruschetta. Słynna włoska zupa z warzyw nazywa się minestrone.

Ważnymi składnikami posiłków są: SZYNKA PARMEŃSKAMOZZARELLA i PARMEZANSą to najsłynniejsze i najlepsze “towary eksportowe” Włoch. Z innych słynnych włoskich serów należy wymienić: gorgonzolę, mascarpone, ricottę i owczy ser pecorino.
Ważne miejsce na włoskim stole zajmuje dobre wino.

Włosi na deser serwują tiramisu, lody, panna cottę, włoską tartę czyli crostatę, zabaglione.